d2w®

d2w, logo, łezka

Po co stosuje się d2w®?

Dodatki oksybiodegradujace powinny być stosowane jako swoista lina zabezpieczająca przy wspinaczce. Kiedy wszystko idzie dobrze nie jest używana. Podobnie dodatki: jeśli produkt jest właściwie użytkowany, a następnie trafia do sortowni, czyli do recyklingu, to dodatki nie są potrzebne. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu produkt trafi do środowiska naturalnego, to dodatki spowodują, że szkodliwy wpływ produktów z tworzyw sztucznych zostanie znacznie zredukowany. Skróci się zarówno czas, w jakim produkt się rozkłada, jak i wpływ wywierany przez chemiczna i fizyczną strukturę śmieci.

W jaki sposób działa d2w®?

Pod wpływem dodatków następuje dwufazowy rozkład tworzyw sztucznych. W pierwszej fazie, chemicznej,
następuje rozkład na drobne cząsteczki – monomery. W drugiej fazie produkt ulega, między innymi pod wpływem czynników bioenzymatycznych, rozkładowi do substancji organicznych, przyswajalnych przez rosliny.

Odpowiedzi na pytania związane z d2w® znajduja się na naszym FAQ.

Dla przetwórców tworzyw sztucznych

Dobór dodatków

d2w® to grupa dodatków i aby właściwie określić, który numer referencyjny będzie najbardziej odpowiedni do danej aplikacji, porosimy o wypełnienie formularza doboru. Żeby go otrzymać prosimy napisać na office@noweko.pl. Integralną częścią tego formularza jest list intencyjny, w którym obligują się Państwo do nieduplikowania dodatku, oraz nieodsprzedawania go, a my gwarantujemy bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Ponadto wyślemy zestaw kart technicznych. Gdy otrzymamy wypełniony i podpisany dokument doboru, oraz list intencyjny – ich kopie całkowicie nam wystarczą, technolog dobierze odpowiedni dodatek. I wtedy możecie już produkować przyjazne środowisku produkty  z d2w®

Certyfikacja

Jeśli natomiast chcecie pokazać światu swoją odpowiedzialność środowiskową i otrzymać od nas certyfikat Autoryzowanego Producenta, bądź Użytkownika d2w® poprosimy o przesłanie próbki produktu „z” i „bez” d2w®. Następnie Wasza próbka trafi do kolejki do laboratorium, gdzie zostanie poddana testom starzeniowym, które będą imitowały czynniki naturalne sztucznie przyspieszone, czyli wilgotność, temperatura i promieniowanie zwielokrotnimy tak, aby po 8-12 tygodniach przekazać wynik potwierdzający działanie d2w®.

Poprosimy również o informację gdzie trafi finalny produkt, jak będzie on wyglądał, czy będzie nosił stosowne oznaczenia, oraz w jakiej ilości zostanie wyprodukowany. Niezwykle cenimy sobie transparentność relacji z naszymi Klientami i wiemy jak ważne jest budowanie prawdziwie partnerskich relacji.

Poprosimy o te dane i będziemy prosić o nie przy każdej prolongacie certyfikatu, gdyż jest on wydawany na okres 1 roku, a jego ważność potwierdza taka oto naklejka hologramowa, gdyż jest to gwarancją jakości produktów z d2w®.