d2w®

d2w, logo, łezka

Po co stosuje się d2w®?

Dodatki oksybiodegradujace powinny być stosowane jako swoista lina zabezpieczająca przy wspinaczce. Kiedy wszystko idzie dobrze nie jest używana. Podobnie dodatki: jeśli produkt jest właściwie użytkowany, a następnie trafia do sortowni, czyli do recyklingu, to dodatki nie są potrzebne. Natomiast jeśli z jakiegoś powodu produkt trafi do środowiska naturalnego, to dodatki spowodują, że szkodliwy wpływ produktów z tworzyw sztucznych zostanie znacznie zredukowany. Skróci się zarówno czas, w jakim produkt się rozkłada, jak i wpływ wywierany przez chemiczna i fizyczną strukturę śmieci.

W jaki sposób działa d2w®?

Pod wpływem dodatków następuje dwufazowy rozkład tworzyw sztucznych. W pierwszej fazie, chemicznej, następuje rozkład na drobne cząsteczki – monomery. W drugiej fazie produkt ulega, między innymi pod wpływem czynników bioenzymatycznych, rozkładowi do substancji organicznych, przyswajalnych przez rosliny.

Na poniższym filmie od 60 sekundy następuje widoczny rozpad oraz maleje masa badanej torby plastikowej. Odpowiada to osiemnastemu miesiącowi jej życia.

Dodatkowo pod koniec filmu zaprezentowane są zdjęcia mikroskopowe, na których widać kolonie bakterii, które zasiedlają i rozpoczynają drugi, biologiczny etap rozkładu plastiku.

Szczegółowe odpowiedzi na pytania związane z d2w® znajdują się na naszym FAQ.

Dla przetwórców tworzyw sztucznych

Dobór dodatków

d2w® to grupa dodatków i aby właściwie określić, który numer referencyjny będzie najbardziej odpowiedni do danej aplikacji, porosimy o wypełnienie formularza doboru. Żeby go otrzymać prosimy napisać na office@noweko.pl. Integralną częścią tego formularza jest list intencyjny, w którym obligują się Państwo do nieduplikowania dodatku, oraz nieodsprzedawania go, a my gwarantujemy bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Ponadto wyślemy zestaw kart technicznych. Gdy otrzymamy wypełniony i podpisany dokument doboru, oraz list intencyjny – ich kopie całkowicie nam wystarczą, technolog dobierze odpowiedni dodatek. I wtedy możecie już produkować przyjazne środowisku produkty  z d2w®.

Certyfikacja

Jeśli natomiast chcecie pokazać światu swoją odpowiedzialność środowiskową i otrzymać od nas certyfikat Autoryzowanego Producenta, bądź Użytkownika d2w® poprosimy o przesłanie próbki produktu „z” i „bez” d2w®. Następnie Wasza próbka trafi do kolejki do laboratorium, gdzie zostanie poddana testom starzeniowym, które będą imitowały czynniki naturalne sztucznie przyspieszone, czyli wilgotność, temperatura i promieniowanie zwielokrotnimy tak, aby po 8-12 tygodniach przekazać wynik potwierdzający działanie d2w®.

Poprosimy również o informację gdzie trafi finalny produkt, jak będzie on wyglądał, czy będzie nosił stosowne oznaczenia, oraz w jakiej ilości zostanie wyprodukowany. Niezwykle cenimy sobie transparentność relacji z naszymi Klientami i wiemy jak ważne jest budowanie prawdziwie partnerskich relacji.

Poprosimy o te dane i będziemy prosić o nie przy każdej prolongacie certyfikatu, gdyż jest on wydawany na okres 1 roku, a jego ważność potwierdza naklejka hologramowa. Jest to gwarancją jakości produktów z d2w®.

Proces certyfikacji na potrzeby eksportu do Emiratów i Arabii

Procedura pozyskiwania dokumentów dla eksportu do ZEA & AS, ścieżka postępowania dla przetwórcy/eksportera:

 1. eksporter – dostawca na rynek UAE lub/i SA →
 2. producent opakowań
 3. → kontakt z Noweko
 4. Noweko dobiera właściwy skład grupy d2w®
 5. producent opakowań produkuje folię (lub inne opakowanie) →
 6. producent opakowań przesyła próbkę do Noweko
 7. Symphony przeprowadza testy →
 8. → wyniki trafiają do producenta
 9. → wyniki otrzymuje eksporter
 10. → wyniki otrzymuje agent eksportera
 11. → wyniki otrzymują odpowiednie służby w UAE czy SA

Przepisy dotyczą tak gotowych wyrobów (np. eksport toreb) jak i zastosowanych do nich opakowań (np. folia do paletyzacji).

Więcej informacji o sytuacji importerów w ZEA i AS

Jeśli jesteście Państwo eksporterem, producentem opakowań lub producentem towarów do krajów Arabskich, to zapraszamy do pozostawienia swojego adresu e-mail i telefonu, byśmy mogli skontaktować się i przedstawić szczegółowe rozwiązania, dostosowane do Państwa sytuacji.