Podróże szlakiem natury..

 

Jest kilka miejsc w Europie, które szczególnie słyną z ekologicznego nastawienia. Wybraliśmy 3, które w szczególny sposób są wyróżniane przez różne rankingi, a równocześnie harmonizują z filozofią naszej firmy.

Wiedeń..

Miasto w 50% pokryte przez tereny zielone, znajduje się w nim ponad 850 parków, słynny las wiedeński który należy do rezerwatów biosfery UNESCO, zamieszkiwany przez liczne gatunki dzikich zwierząt. Na granicy mieszkańcy jako nieliczni dysponują Parkiem Narodowym, Łęgamii – Naddunajskimi. Szeroka gama dobrodziejstw natury wspaniale komponuje się z zabytkami Wiednia, do których należą Wiedeńska Opera Państwowa, katedra św.Szczepana, Muzeum Historii Sztuki, Pałac Schönbrunn czy dzielnica muzeów. Jest to idealne miasto na odpoczynek wśród zieleni..

Nantes – Francja 

W roku 2013 otrzymało tytuł „Zielonej Stolicy Europy” ,  z racji na stosowane praktyki które mają na celu środowisko i jego ochronę oraz na ilość zielonych terenów w mieście. Oto kilka pomysłów, które wdrożono w tym mieście:

  1. Jednym z pomysłów jest aby w Nantes każdy z mieszkańców miał dostęp do terenów zielonych w maksymalnym oddaleniu 300m.
  2. Kolejną ciekawostką jest fakt, że na każdą osobę przypada po 57 m2 terenu zielonego.. Co świadczy o tym, że 60% obszaru Nantes to tereny zielone!
  3. Tereny poprzemysłowe są przekształcane na tereny rekreacyjne z naturą w tle.

Miasto oprócz zaskakujących naturalnych terenów posiada tez wiele zabytków i atrakcji.. Piękna rzeka Loara, katedra św.Piotra i Pawła, wewnątrz której znajduje się renesansowy grobowiec Franciszka II i jego żony Małgorzaty de Foix, Place Royale – XVIII oraz domy z czasów od XVI do XVII wieku.

Kopenhaga

Z uwagi na ekologiczny tryb życia mieszkańców. Jednym ze sposobów na zachowanie zdrowego środowiska jest jazda na rowerze –

35% mieszkańców korzysta z tego środka transportu a liczby te nadal rosną. Miasto to dysponuje ponad 300 ścieżkami rowerowymi które położone są na bajkowych terenach. Tak jak Nantse władzę również przywiązują uwagę do tego aby mieszkańcy posiadali bliski dostęp do terenów zielonych.

Poziom hałasu: dużą uwagę przywiązuje się do tego aby obniżyć poziom hałasu, dlatego w mieście wydzielone są strefy w których nie można poruszać się pojazdami silnikowymi. Tłumienie dzięków umożliwia też specjalny asfalt – który redukuje dźwięk o 25 decybeli. W Kopenhadze jeździ też ekologiczna linia autobusów które w nocy są ładowane aby za dnia mogły służyć mieszkańcom. Naszą uwagę przyciągnęły również naturalne kąpieliska, które znajdują się tuż przy mieście.

Kopenhaga dysponuje wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami dzięki którym mieszkańcy tej metropolii mogą poczuć silna więź z naturą, natomiast posiada też wiele zabytków takich jak: Strøget – najdłuższy w Europie deptak, Nyhavn – port zbudowany w XVII w. na polecenie króla Christiana V, znany z pięknych, malowniczych kamieniczek. Miasto dysponuje też wieloma zamkami, Christiansborg, Amalienborg, Rosenborg – podmiejska rezydencja. 

Źródło: http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/ekologiczny-wypad-na-weekend

pałac, zamek, ogród, zieleń, rezydencjakwiaty, rzeka, płot, donice, zieleń, dom kamienia, statki, port, rzeka, kolory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *