Warsztaty z uczniami szkoły podstawowej. Motyw przewodni: segregacja, środowisko.

„Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”

To motto towarzyszy nam podczas wielu spotkań, konferencji, wyjazdów. Szczególnie inspirujące było dla nas podczas spotkania z niezwykle kreatywną ekipą młodych ludzi, uczniów szkoły Zdzieszowickiej obok Opola. To tam prezes Noweko edukował dzieci w zakresie mądrego zarządzania odpadami czy też prawidłowego podejścia do środowiska.

Warsztaty rozpoczeły się od zapoznania uczniów z ideą jaka przyświeca ochronie środowiska, przeanalizowaliśmy występujące problemy oraz wspólnie zastanowiliśmy się co możemy zrobić aby te przeszkody pokonać, jakich działań możemy się już dziś podjąć aby poprawić sytuacje. 🙂

Uczniowie zaskoczyli nas swoim pozytywnym nastawienie oraz wyobraźnią, którą wykorzystali również przy tworzeniu rysunków na poczet konkursu.

Temat konkursu: Jak wykorzystasz applebag w codziennych czynnościach?

Dla przypomnienia, applebag to nasze unikatowe torby wielokrotnego użytku, które wykonane są z materiału przeznaczonego do recyklingu.

Uczniowie na poniższych rysunkach zaprezentowali w jaki sposób wykorzystają applebag! Bo wykonanie rysunku wiązało się z upominkiem właśnie w postaci torby.

Uśmiechamy się oglądając ilustracje. Podejrzyjcie sami!

dom, dziecko, rysunek, zabawki

 

 

 

 

dom, dziecko, rysunek, zabawki

 

 

dom, dziecko, rysunek, zabawki

 

 

Czas spędzony z uczniami był dla nas wyjątkowo inspirujący!

Na tyle inspirujący, że wpadliśmy na szereg pomysłów, które pomogą dzieciom zrozumieć, dlaczego dbanie o środowisko jest taki istotne. Pomysły będziemy Wam przedstawiać w kolejnych artykułach czy też na facebooku. Dlatego śledź nas uważnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *