Zapowiedź artykułu dla magazynu Opakowanie.pl

Poniżej przedstawiamy Państwu namiastkę artykułu, który prezes Noweko, Wojciech Pawlikowski stworzył na poczet konsumentów dla magazynu Opakowanie.pl – artykuł w całej okazałości będzie dostępny w sierpniu do pobrania bądź zakupienia w wersji papierowej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tematem..

 

Jest takie zdjęcie, którym często rozpoczynam swoje prezentacje prowadzone w ramach Fundacji Noweko dla uczniów pierwszych klas podstawówki, a dotyczące wykorzystania zasobów  naturalnych. Przedstawia ono dziecko, może w wieku 7-8 lat, pływające – i to dosłownie – w morzu śmieci.

Myślę, że tego zdjęcia nie widziały osoby, które decydują o być albo nie być technologii ograniczających zjawisko nieregulowanej dystrybucji śmieci.

Dyskredytowanie wagi tworzyw oksybiodegradowalnych jest ignorowaniem globalnego zaśmiecenia i braku skutecznych rozwiązań w tym zakresie w większości (co do populacji) państw świata.

Jest ignorancją problemu, który głównie my, przedstawiciele najbardziej rozwiniętych państw, stworzyliśmy dla kilku miliardów ludzi, niepotrafiących sobie poradzić z rezultatami naszej konsumpcji.

 

 

http://opakowanie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *